Gönderen Konu: UZOFF'U TANIYALIM  (Okunma sayısı 37 defa)

Çevrimdışı Yönetim

• Administrator
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
    • Uzungöl Off-Road Kamp ve Karavan Derneği
UZOFF'U TANIYALIM
« : Mart 28, 2019, 11:32:30 ÖÖ »
UZOFF
UZUNGÖL OFFROAD KAMP VE KAR
AVAN DERNEĞİ
K.T. 2013
uzoff@hotmail.com
GİRİŞ
2013 yılında bir grup doğa ve sporsever tarafından kurulan UZOFF adını aldığı Offroad, Kamp, Karavan, Safari ve Dağcılık alanında faaliyet göstermektedir. En çok yapılan faaliyet alanı her ayın son hafta sonu cumartesi-pazar gerçekleştirilen iki günlük kamp etkinliğimizdir.

Ayrıca, yaz ayları özellikle Yayla Şenlikleri yapıldığı dönemlerde şenlik bölgelerinde hafta sonu olmak üzere kamplı etkinlikler yapmaktayız. Etkinliklerimiz alanında imkan olursa; safari, Offroad ve yürüyüşler yapılmaktadır. UZOFF amacına uygun tanıtım etkinlikleri ve Turizme destek amaçlı tanıtım faaliyetleri de yapılmaktadır.
UZOFF, branşları ile ilgili (offroad, kam ve karavan) federasyonlara üyelik için 2019 yılında gerekli işlemleri tamamlamayı planlamıştır. Bu amaçla gerekli altyapı çalışmaları devam etmektedir.
UZOFF çevreye duyarlı, doğa ve yaban dostu  bir dernektir. Bölgemizdeki tüm çevre koruyucu aktiviteleri destekler veya bizzat katılır.
DAĞCILIK
Dağcılık, tüzükte dağcılık faaliyet alanlarımızdan olmakla beraber kulüp değildir, eğer üyelerimizden dağcılık faaliyeti yapmak isteyen olursa dost kulüplerin faaliyetlerine katılmalarını sağlamaktayız.
YAYLA ŞENLİKLERİ
UZOFF, ilimiz ve ülkemizin yapılan muhtelif veya geleneksel yayla şenliklerine katılmaya özen göstermektedir.

Gezenbilir Gurubunun Geleneksel Bolu Kış Kampına her yıl katılım sağlanmaktadır. Bu etkinliğin Yaz ve Kış olarak İlimizde yapılması için gerekli çalışmalar yapılmaktadır.
OFFROAD YARIŞLARI
Kurulduğumuz 2013 yılından bu yana Bölgemizde gerçekleştirilen Offroad yarışlarına gözlemci olarak katılmaktayız. TOSFED’e üye olup aktif yarışçı olarak katılım için gerekli çalışmalarımız devam etmektedir.

SOSYAL FAALİYETLER
Sosyal amaçlı projelerimizi bu yıldan sonra yoğunlaştırmayı planlamaktayız. Şehit ve Gaziler ile onların çocuklarına yönelik sosyal projelerimiz var hayata geçirmek için çalışmalarımız devam etmektedir.

FOTOĞRAF SERGİLERİ
Kulüp üyeleri ve sporcular faaliyetlerde doğal güzelliklerle iç içe olduklarından fotoğraf kurslarına katılarak, bu sanatta kendilerini geliştirmiştir. Yine 2019 yılından itibaren  bu alanda da eksiğimizi giderip istekli üyelerimize bu konuda yardımcı olacak çalışmalarımız olacaktır.

FOĞRAF GÖSTERİLERİ
Her ay belirlenecek olan bir akşamı kulüp merkezinde, üye veya dostlarımızdan birinin sunduğu fotoğraf gösterileri olacaktır.

TURİZM ÇALIŞMALARIMIZ

Yerel yönetimlerle Turizm İl Müdürlüğü ile gerçekleştirmek istediğimiz bazı ortak projeler üzerinde çalışmaktayız. Bu projeler  turizm çeşitliliğini artırmak için ilimizin var olan güzelliklerini imkana çevirmek gayreti içerisindeyiz. Bu çalışmalarımız tamamlandığında kamu oyu ile paylaşacağız.

ÇEVRE KORUMA ÇALIŞMALARI
Çevreye duyarlı her türlü olumlu eylem içerisinde oluruz. Bunun için bu alanda yetki tüm kurum ve kuruluşlar ile iş birliği ve ortak çalışma içerisinde olmaktan asla ödün vermeyiz.

İNTERNET- WEB SİTESİ VE SOSYAL MEDYA

UZOFF’u sanal ortamda tanıtan www.uzoff.org internet sitemiz 2013 yılından bu yana hizmet vermektedir. Web sitemiz FORUM SİTESİ formatındadır, Web sitemizde forum formatında katılımcılar amaca uygun konular ekleyebilmekte olduklarından aktif katılım sağlama imkanı bulabilmektedir. Ayrıca Offroad,safari,kamp,karavan,fotoğraf, video   ve dokümanlar eklenmek suretiyle zengin bilgi akışı sağlanabilmektedir.

UZOFF YÖNETİM KURULU
Mustafa MUTLU   Yönetim Kurulu Başkanı
Adem YETİM   Başkan Yardımcısı
Süleyman KÖSEOĞLU   Sayman
Ertuğrul KADI   Sekreter
Telat ERDOĞAN    Yönetim Kurulu Üyesi

SON SÖZ

UZOFF, bir dernek ve spor kulübü olmakla birlikte aynı zamanda toplumun bilinçlenmesi ve ilerlemesi için çalışan bir sivil toplum örgütüdür. Sizi de faaliyetlerimizde aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.
Bu bağlamda ‘’ Derneğin Amacı ve Bu Amacı Gerçekleştirmek İçin Dernekçe  Sürdürülecek Çalışma  Konuları ve  Biçimleri  İle  Faaliyet Alanı
Madde 2-Dernek, Offroad motorlu araç sporları, safari, kamp, karavan Dağcılık ve diğer Doğa  Sporlarının yapılmasına, yaygınlaşmasına ve bu dallarda sporcu yetişmesine maddi ve manevi  katkıda bulunmak. Doğa ve sporun sevdirilerek, üyelerin ve bölge insanının bedensel ve ruhsal  açıdan sağlıklı yaşamasına katkıda bulunmak. İnsanları yaşadıkları çevreyle tanıştırıp, doğaya karşı duyarlı kılmak ve bütünleştirmek. Trabzon ve çevresinin tanıtımına katkıda bulunarak,  bölge turizminin gelişmesini sağlamak amacı ile kurulmuştur.
Saygılarımızla…
UZOFF YÖNETİM KURULU
[/size][/font][/size]
« Son Düzenleme: Mart 29, 2019, 08:36:55 ÖÖ Gönderen: Yönetim »